اخبار بیت کوینبرگزیده ها

مقایسه رشد بیت کوین با شرکت اپل

مقایسه رشد بیت کوین با شرکت اپل

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

به گفته یورین تیمر، مدیر اجرایی شرکت Fidelity، بیت کوین و اپل ممکن است فناوری‌هایی کاملا متفاوت باشند اما مسیرهای مشابهی را طی می‌کنند.

به گزارش وب سایت یو تودی، جورین تیمر، یکی از مدیران شرکت سرمایه‌گذاری فیدلیتی، تحلیلش از بیت کوین را در توییتر منتشر کرد. او می‌گوید با وجود کاهش قیمت، تعداد آدرس‌های فعال بیت‌کوین به طور پیوسته به رشد خود ادامه می‌دهد. این مدیر برجسته روند رو به رشد BTC را با شرکت اپل مقایسه می‌کند. تیمر از رشد خیره‌کننده اپل در سه دهه گذشته به عنوان نمونه دیگری از مسیر رشد به سبک منحنی S نام برد.

منحنی S یک مدل ریاضی است که برای نشان دادن رشد در زمینه‌های مختلف استفاده می‌شود. این الگو به بررسی، معرفی و پذیرش فناوری‌های خاصی مانند تلفن همراه و اینترنت کمک می‌کند.

مدیر اجرایی شرکت فیدلیتی تخمین زده است که کمپانی اپل از سال ۱۹۹۶ رشد ۵۳ برابری را در فروش محصولات خود تجربه کرده است. این در حالی است که طی این مدت ارزش بازار این شرکت ۱۶۹۹ برابر شده است. همچنین تیمر به این موضوع اشاره می‌کند که قیمت اپل همزمان با رشد فروش و رشد ارزش‌گذاری ارتقا یافته است. او در تحلیل خود گفته است:

قیمت اپل از سال ۱۹۹۶ تاکنون ۱۴۵۷ برابر رشد کرده است در حالی که نسبت قیمت به میزان فروش در همان بازه زمانی ۳۰ برابر شده است. در حقیقت با افزایش قیمت محصولات اپل، شاهد رشد حجم فروش هم بوده‌ایم.

او سپس ارزش بیت کوین را به همین شکل مورد بررسی قرار می‌دهد و اعلام می‌کند ارزش یک شبکه خاص با مجذور تعداد کاربران در ارتباط است:

ارزش شبکه بیت کوین از سال ۲۰۱۱ تقریبا ۸۶۷ برابر افزایش یافته است. این در حالی است که قیمت این رمزارز طی همین مدت ۶۴۰۶۳۳ برابر شده است. اگر مجذور ۸۶۷ را محاسبه کنیم، عدد ۷۵۱۱۱۱ به دست می‌آید. این تقریباً مطابق با افزایش قیمت ۶۴۰۶۳۳ برابری BTC است.

تیمر در نهایت نتیجه می‌گیرد که بیت کوین و اپل با وجود فعالیت در عرصه‌های مختلف اما مسیر رشد مشابهی را طی می‌کنند.

امکان ثبت رکورد ۱۰۰ هزار دلار هنوز وجود دارد

ماه اکتبر تیمر در مصاحبه‌ای با خبرگزاری CNBC پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳ به ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید. مدیر اجرایی فیدلیتی بیت کوین را نسخه‌ای به‌روزشده از طلا می‌داند. طلا همچنان به عنوان یک دارایی امن سنتی شناخته می‌شود.

با این حال، علی‌رغم افزایش استفاده از بیت کوین به عنوان ارز پرداختی، تیمر متقاعد شده است که این ارز دیجیتال تهدیدی برای دلار نخواهد بود. او پیش‌بینی می‌کند که مشهورترین رمزارز کریپتو به دلار کمک خواهد کرد تا سلطه خود را حفظ کند.

نوشته مقایسه رشد بیت کوین با شرکت اپل اولین بار در رمز ارز نیوز. پدیدار شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا