اخباراخبار سهام های بین المللیسهام شرکت های تکنولوژی

پکن بار دیگر لاکهید و ریتون را به دلیل فروش تسلیحات به تایوان تحریم کرد

پکن (رویترز) – دولت چین روز دوشنبه گفت که حداقل برای سومین بار است که مجازات هایی را علیه تایوان اعلام می کند، شرکت های نظامی آمریکایی لاکهید مارتین (NYSE:LMT) و شرکت فناوری های ریتون (NYSE:RTX) را به دلیل فروش تسلیحات به تایوان تحت تحریم قرار داده است.

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت امور خارجه در یک نشست عادی گفت، “این تحریم ها اقدام متقابلی علیه این دو شرکت به دلیل فروش ۱۰۰ میلیون دلاری تسلیحات در ۷ فوریه (۱۸ بهمن) است که “منافع امنیتی چین و به طور جدی روابط چین و آمریکا و صلح و ثبات در تنگه تایوان را تضعیف کرده است.”

وانگ گفت: “طبق مقررات مربوطه در قانون ضد تحریم‌های خارجی چین، دولت چین تصمیم گرفته است تا اقدامات متقابلی را در مورد اقدامات متخلفانه ریتون و لاکهید مارتین اتخاذ کند.”

هر دو شرکت‌ نظامی هستند که مدت‌هاست در فروش تسلیحات ایالات متحده به منطقه تایوان و چین شرکت کرده‌اند.

این اولین باری است که این شرکت‌ها بر اساس قانون جدید ضد تحریم‌های خارجی چین که سال گذشته در پاسخ به تحریم‌های آمریکا علیه شرکت‌های چینی تدوین شد، با تحریم‌هایی مواجه می‌شوند. در دو نوبت قبلی، چین تحریم‌هایی را علیه لاکهید و ریتون در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ (۱۳۹۸ و ۱۳۹۹) اعلام کرده است، اگرچه پکن توضیح نداده است که این تحریم‌ها شامل چه مواردی می‌شود یا چگونه اعمال شده‌اند.

با این حال، ایالات متحده توسط قانون روابط تایوان در سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۷) متعهد شده است تا ابزار دفاع از خود را برای تایوان فراهم کند و فروش تسلیحات ایالات متحده همیشه خشم چین را به خود جلب می کند. چین در دو سال گذشته فشار نظامی و دیپلماتیک خود را علیه تایوان، که دولت آن می‌گوید خواهان صلح است، افزایش داده است، اما در صورت حمله از جزیره دفاع خواهد کرد.

چین مرتباً می‌گوید تایوان مهم‌ترین و حساس‌ترین موضوع در روابطش با واشنگتن است که بر سر اختلافات تجاری و حقوق بشری نیز دچار تنش است.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی‌باشد.

منبع: Investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا