اخباراخبار سهام های بین المللیسهام شرکت های پزشکی و داروئی

گلاکسو اسمیت‌کلاین واحد مراقبت های بهداشتی مصرف کننده را Haleon نامگذاری می کند

گلاکسو اسمیت‌کلاین (NYSE:GSK) روز سه‌شنبه اعلام کرد که سرمایه‌گذاری مراقبت‌های بهداشتی مصرف‌کننده‌اش با فایزر (NYSE:PFE) هالئون(Haleon) نامیده می‌شود، زیرا داروساز بریتانیایی تایید کرد که این تجارت در اواسط سال ۲۰۲۲(اوایل سال ۱۴۰۱) طبق برنامه‌ریزی پس از رد پیشنهادات یونیلور (NYSE:UL) منحل می‌شود.

ژوئن گذشته(خرداد ۱۴۰۰)، GSK اعلام کرد که قصد دارد تجارت خود را که شامل برندهایی مانند خمیر دندان Sensodyne و مسکن‌های Advil می‌شود، در بزرگترین تحول خود در دو دهه اخیر برای تمرکز بر تجارت داروها و واکسن‌های نسخه‌ای خود واگذار کند.
این گروه بریتانیایی که پیشنهاد ۵۰ میلیارد پوندی (۶۸ میلیارد دلار) یونیلور را برای تجارت مراقبت های بهداشتی مصرف کننده در دسامبر(دی ۱۴۰۰) رد کرده بود، گفت که قصد دارد جزئیات بیشتری را در یک رویداد سرمایه گذار در پایان ماه معرفی کند.
بر اساس طرح جدایی GSK، سهامداران سهامی در گروه سلامت مصرف کننده جدید به میزان حداقل ۸۰ درصد از ۶۸ درصد سهامی که GSK در حال حاضر در آن دارد، دریافت خواهند کرد. فایزر مالک ۳۲ درصد باقی مانده است.
برخی از سرمایه گذاران فعال از GSK خواسته بودند که به فروش احتمالی واحد توجه بیشتری کند. آنها همچنین توانایی مدیریت ارشد برای افزایش نرخ موفقیت توسعه دارو را مورد تردید قرار داده اند، جایی که GSK از همتایان خود برای مدت طولانی عقب مانده است.
(۱ دلار = ۰.۷۳۷۶ پوند)

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی باشد.

منبع:investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا