اخباراخبار سهام های بین المللیسهام تسلا

آغاز تحقیقات توسط SEC علیه ایلان ماسک و برادرش کیمبال ماسک به دلیل فروش سهام تسلا

(رویترز) – وال استریت ژورنال روز پنجشنبه به نقل از چند نفر آشنا به موضوع گزارش داد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، در حال بررسی این موضوع می باشد که آیا فروش سهام اخیر کمپانی تسلا (NASDAQ:TSLA) توسط ایلان ماسک، و برادرش کیمبال ماسک “قوانین معاملات داخلی را نقض کرده است یا خیر؟”

بر اساس این گزارش، تحقیقات سال گذشته، یک روز قبل از نظرسنجی ماسک از کاربران توئیتر، زمانی که کیمبال سهام این خودروساز الکتریکی را به ارزش ۱۰۸ میلیون دلار فروخت، آغاز شد که در آن نظر سنجی ماسک از دنبال کنندگان توئیتر خود پرسیده بود که آیا او باید ۱۰ درصد از سهام خود در تسلا را بفروشد یا خیر؟ SEC در ۱۶ نوامبر (۲۵ آبان)، ده روز پس از نظرسنجی ماسک، احضاریه ای صادر کرد و به دنبال اطلاعاتی در رابطه با برخی از داده های مالی بوده است.

تحقیقات احتمالی باعث تشدید نبرد ماسک با تنظیم‌کننده‌ها می‌شود، زیرا آن ها پست‌های رسانه‌های اجتماعی و رفتار تسلا با کارگران، از جمله اتهامات تبعیض‌آمیز را بررسی می‌کنند. هفته گذشته، تسلا و ماسک، SEC را به آزار و اذیت آن ها با تحقیقات “بی پایان” و “بی امان” متهم کردند.

فروش سهام توسط ایلان ماسک در ماه نوامبر طبق برنامه معاملاتی که او در ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) ایجاد کرده بود، به طور خودکار اجرا شد، که این اقدام باعث گردید تا یک پرونده فروش سهام، از جمله گزینه های سهام که قرار بود در سال ۲۰۲۲ منقضی شوند، افشا شود.

سهام تسلا در معاملات اواخر بعدازظهر حدود ۱ درصد افزایش یافت و اکنون در زمان نگارش این خبر رشد آن به ۴ درصد رسیده است. از زمان فروش سهام تسلا توسط ماسک تا کنون، سهام این کمپانی ۵۸درصد افت کرده است.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی باشد.

منبع: Investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا