اخباراخبار سهام های بین المللیسهام بین المللیسهام شرکت های انرژی

تعطیلی پالایشگاه Exxon تگزاس در ۷ مارس پایان می یابد

شرکت Exxon Mobil گفت که تعطیلی ۱۰ ماهه کارگران اتحادیه در یک پالایشگاه جنوب شرقی تگزاس در ۷ مارس (۱۶ اسفند) پس از پذیرش توافقنامه بازگشت به کار در روز شنبه پایان خواهد یافت.

این شرکت بعد از ظهر شنبه در پیامی به کارمندان گفت: “کارمندان از ۷ مارس ۲۰۲۲ (۱۶ اسفند) به سر کار بازخواهند گشت و تاریخ دقیق بازگشت آنها بسته به شیفت برنامه ریزی شده عادی آنهاست.”

برایان گروس (Bryan Gross)، نماینده بین‌المللی USW، گفت: نزدیک به ۶۰۰ کارگر از کار بیکار شده به نمایندگی از اتحادیه کارگران فولاد (USW) Local 13-243 در روز شنبه موافقت‌نامه‌ای را تصویب کردند که شرایط بازگشت به پالایشگاهی را که در ۱ می ۲۰۲۱ (۱۱ اردیبهشت) در آنجا تعطیل شده بود، تعیین می‌کند. 

گروس گفت: «این یک مبارزه طولانی بود. “بالاخره به پایان می رسد. چیزی نیست که ما می خواستیم، اما ما به مبارزه برای عضویت خود ادامه خواهیم داد و به جلو خواهیم رفت.”

رای گیری روز شنبه پس از تصویب یک قرارداد شش ساله جدید در ۲۱ فوریه (۲ اسفند) انجام شد که به شرکت یک تقاضای کلیدی برای کنترل تمام وظایف شغلی در پالایشگاه و کارخانه روغن روانکاری Mobil 1 مجاور واگذار کرد.

Exxon (NYSE:XOM) پس از سه ماه مذاکرات که نتوانست به توافقی منجر شود، تعطیلی این کارخانه را برای جلوگیری از حمله تهدیدآمیز آغاز کرد.

Exxon قبلاً گفته بود که اگر کارگران USW را از پالایشگاه خارج نکنند، تصویب قرارداد و توافق بازگشت قبل از پایان قرنطینه ضروری است.

آینده اتحادیه در این پالایشگاه تا زمانی که هیئت ملی روابط کار ایالات متحده (NLRB) آراء رای گیری را که در ماه دسامبر (آذر) برای حذف Local 13-243 از کارخانه منعقد شد، شمارش نکند، تغییری نخواهد کرد. ۳۰ درصد از اعضای اتحادیه خواستار این رای شدند.

NLRB برگه های رای را تا زمانی که تحقیقات در مورد اتهامات USW تکمیل شوند، توقیف کرده است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی باشد.

منبع: Investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا