آمریکااخبار ارز دیجیتالاخبار جهاناخبار قانون‌گذاریاوکراینروسیهقانون گذاری

کارشناس اقتصادی: اگر روسیه برای دورزدن تحریم از ارزهای دیجیتال استفاده کند، قیمت‌ها کاهش می‌یابد

کارشناس اقتصادی: اگر روسیه برای دورزدن تحریم از ارزهای دیجیتال استفاده کند، قیمت‌ها کاهش می‌یابد – ارزدیجیتال

الکس کروگر (Alex Kruger)، کارشناس اقتصادی و از فعالان بازار ارز دیجیتال، گفته است اگر روسیه بخواهد برای دورزدن تحریم‌ها از ارزهای دیجیتال استفاده کند، قیمت این دارایی‌ها به‌شدت سقوط خواهد کرد. او می‌گوید در چنین شرایطی قانون‌گذاران آمریکایی برای محدودکردن هرچه بیشتر ارزهای دیجیتال تلاش خواهند کرد.

به گزارش دیلی هودل، کروگر هشدار داده است که روی‌آوردن روسیه به ارزهای دیجیتال برای فرار از تحریم‌ها می‌تواند روی کل دارایی‌های دیجیتال تأثیر منفی داشته باشد.

کروگر روز ۲۵ فوریه (۶ اسفند)، خطاب به ۱۲۳٬۷۰۰ دنبال‌کننده‌اش در توییتر گفت استفاده از ارز دیجیتال برای دورزدن تحریم‌ها با واکنش شدید نهادهای نظارتی آمریکا مواجه خواهد شد.

او افزود:

استفاده روسیه از ارزهای دیجیتال برای دورزدن تحریم‌ها به‌طرز وحشتناکی روندی نزولی ایجاد خواهد کرد. منتظر وقوع چنین اتفاقی نباشید؛ اما به هر حال بازار را زیر نظر بگیرید. [با این اتفاق] نهادهای نظارتی آمریکا تحت‌فشار قرار خواهند گرفت تا این صنعت را به‌عنوان یک موضوع مخرب برای امنیت ملی با خاک یکسان کنند.

آمریکا در کنار متحدان و شرکای خود، پس از حمله روسیه به اوکراین، تحریم‌های مختلفی را علیه کرملین اعمال کرده است. این تحریم‌ها شامل قطع ارتباط مؤسسات مالی بزرگ روسیه با سیستم مالی آمریکا و سوئیفت (SWIFT) هستند.

به‌گفته این اقتصاددان و معامله‌گر برجسته، قیمت ارزهای دیجیتال و سایر دارایی‌ها مانند سهام و بورس کالا، در پی درگیری روسیه و اوکراین، اکنون به سطوح پایینی رسیده است.

کروگر می‌گوید:

سهام و ارزهای دیجیتال به کف قیمت و فلزات گران‌بها (مانند طلا) به سقف خود رسیده‌اند. این موضوع را از جریان بازار می‌توان فهمید.

با این حال، کروگر گفته است اگرچه قیمت ارزهای دیجیتال و سایر دارایی‌ها به کف رسیده‌اند، اگر درگیری به استفاده از سلاح‌های هسته‌ای منجر شود، وضعیت از این هم بدتر خواهد شد.

کروگر ادامه داد:

عواملی مانند حمله چین به تایوان، حمله روسیه به کشورهای بیشتر (به غیر از اوکراین) و استفاده از سلاح هسته‌ای می‌تواند اوضاع را وخیم‌تر کند. به‌ غیر از وقوع این احتمالات، بازار از قبل بدترین سناریو را اتخاذ کرده و سپس آن را کنار گذاشته است. ریزش بازار در هر درگیری نظامی می‌تواند اتفاق بیفتد. ریزش اخیر می‌توانست متفاوت باشد؛ زیرا چنین جنگی از هر درگیری دیگری در دهه‌های گذشته بزرگتر است؛ اما بازارهای مالی چنین چیزی را نشان نمی‌دهند.

اطلس ارزدیجیتال

موردی یافت نشد.


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا