اخبار آلت کوین هابرگزیده ها

دلیل رشد بازار رمزارزها در میانه جنگ!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

جهش امروز صبح قیمت کوین‌های مختلف یک قله کوتاه مدت نبود زیرا قیمت بیت کوین، اتریوم و دیگر کوین‌های برتر بازار حرکت صعودی خود را در طول روز ادامه دادند. به عنوان مثال بیت کوین به کانال ۴۳۰۰۰ دلار وارد شد و اتریوم هم به دنبال بازگشت به سطوح بالای ۳۰۰۰ دلار است.

به گزارش سایت دی کریپت و بنابر اطلاعات وبسایت CoinMarketCap، در حال حاضر قیمت بیت کوین با رشدی ۱۵ درصدی نسبت به ۲۴ ساعت گذشته در حوالی سطح ۴۳۳۰۰ دلار معامله می‌شود. این در حالی است که قیمت بیت کوین در روز گذشته حوالی ۳۸۰۰۰ دلار نوسان می‌کرد و حتی در هفته گذشته تا کف ۳۴۴۵۹ دلار هم ریزش داشت.

از طرف دیگر اتریوم هم برای اولین بار در ۱۰ روز گذشته دوباره به بالای سطح ۲۹۰۰ دلار رسید، زیرا هم اکنون قیمت آن در حوالی ۲۹۰۵ دلار نوسان می‌کند. دومین کوین با ارزش بازار کریپتو در حال تلاش برای رسیدن به سطوح بالای ۳۰۰۰ دلار است، سطحی که آخرین بار در روز ۱۷ فوریه دیده شده بود. لازم به ذکر است که اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ درصد صعود داشته است.

این جهش قیمت‌ها با مسیر حرکت کل بازار کریپتو در ۲۴ ساعت گذشته نیز همخوانی دارد، زیرا ارزش کل بازار در حال حاضر حوالی ۱.۹ تریلیون دلار است. لازم به ذکر است که بازار کریپتو در هفته گذشته به خاطر حمله نظامی روسیه به اوکراین و تنش‌های سیاسی بعد از آن، ریزش شدیدی را تجربه کرد. البته بعد از اینکه آمریکا متحدان اروپایی شروع به تحمیل تحریم‌های شدید علیه روسیه کردند، بازارهای مالی و کریپتو هم شروع به بازگشت به مسیر حرکت قبلی خود کردند.

علاوه بر این، به خاطر تحریم‌ها و گزارشاتی که حاکی از مشکلات شهروندان روس و اوکراینی در دسترسی به خدمات بانکی سنتی است، ممکن است دولت‌های این دو کشور و شهروندان آن‌ها شروع به استفاده از ارزهای غیر متمرکزی کنند که توسط هیچ دولتی قابل کنترل نیست.

ترا (LUNA) بزرگترین برنده در بین ۱۰ کوین برتر بازار بود که در ۲۴ ساعت گذشته با رشدی ۲۵ درصدی به حوالی سطح ۹۰ دلار رسید. سولانا (SOL) هم رشد قابل توجهی داشت و با جهشی ۱۷ درصدی به حوالی سطح ۹۹ دلار رسید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا