اخبار ارز دیجیتال

گروه هفت به خاطر دور زدن تحریم ها توسط روسیه، به دنبال توقف استفاده از رمزارزها در این کشور است

بنا بر اعلام وزیر دارایی آلمان در روز چهارشنبه،گروه هفت (G7) در راستای توقف افراد ویا شرکت‌هایی که به موجب حمله روسیه به اوکراین مورد هدف تحریم‌های غرب قرار گرفته‌اند و از رمزارزها برای دور زدن این اقدامات تلافی جویانه استفاده می کنند ، راه هایی را بررسی می کند.

کریستیان لیندنر (Christian Lindner) در این باره عنوان کرد:
“ما باید تدابیری اتخاذ کنیم که در اثر آن ، از مبادلات دارایی های دیجیتال غیر قانونی توسط افراد و موسسات فهرست‌شده جلوگیری شود. در این رابطه بر اساس چارچوب ریاست آلمان بر G7 کار می کنیم.”

از زمانی که ایالات متحده و متحدان غربی در پی اشغال اوکراین طی هفته گذشته ، به دنبال تضعیف بخش بانکی و ارز روسیه از طریق وضع مجموعه ای از تحریم‌ها بوده اند ، میزان خریداری رمزارزها از طریق روبل به بالاترین حد خود رسیده است.

بر اثر این تحریم ها ، دسترسی بانک های منتخب روسیه از سیستم پیام رسانی سوئیفت قطع می شود.

اقدامات غرب مبنی بر ممنوعیت تراکنش ها با بانک مرکزی روسیه ، اقتصاد این کشور را در شرایط آشفته قرار داده است.

در نتیجه، مردم روسیه به سمت رمزارزهایی از قبیل بیت کوین و تتر جذب شده اند زیرا رمزارزها در یک شبکه غیرمتمرکز کار می کنند و مستقیماً تحت تأثیر تحریم‌ها قرار نمی‌گیرند.

با این حال، دولت‌ها می‌توانند در صورت تمایل، پلتفرم‌های خریداری رمزارزها را وادار کنند که محدودیت‌هایی را در این رابطه اعمال کنند، راهی که می تواند تلاش های این کشور برای دور زدن تحریم‌ها را ناکام کند.

میخائیلو فدوروف(Mykhailo Fedorov,)، معاون نخست‌وزیر اوکراین و وزیر تحول دیجیتالی این کشور، در توتتیر خواهان مسدودیت حساب‌های کاربران روسی از پلتفرم‌های رمزارزی شده است.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی‌باشد.

منبع:digitaljournal

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا