اخبار آلت کوین هابرگزیده ها

هم سرمایه‌گذاری هم سود زیاد استیک با این رمزارز!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

به دنبال رشد قیمتی قابل‌توجه ترا (LUNA) در چند هفته گذشته، این ارز دیجیتال از لحاظ ارزش دارایی‌های استیک‌شده از اتریوم پیشی گرفته است.

به گزارش سایت زد وای کریپتو، داده‌ها نشان می‌دهند که رمزارز LUNA، با عبور از اتریوم به دومین دارایی بزرگ استیک‌شده در شبکه تبدیل شده است. به گزارش پلتفرم استیک ریواردز (Stake Rewards)، ارزش رمزارزهای LUNA استیک‌شده در بلاکچین ترا به ۲۸ میلیارد دلار رسیده که ۳ میلیارد دلار بیشتر از ۲۵ میلیارد دلار ETH استیک‌شده در بلاکچین اتریوم است.

داده‌های استیک ریواردز همچنین نشان می‌دهند که این شبکه حدود ۲۲۶،۳۲۵ شرکت‌کننده در استخر استیکینگ خود دارد که تقریباً چهار برابر بیشتر از شرکت‌کنندگان در استخر استیکینگ اتریوم (با ۵۴،۷۶۸ شرکت‌کننده) است.

لازم به ذکر است که در صدر این جدول، سولانا قرار دارد که ارزش دارایی‌های استیک‌شده در شبکه آن، ۳۵ میلیارد دلار است. داده‌ها نشان می‌دهند که حدود ۴۱ درصد از LUNAهای عرضه‌شده استیک شده‌اند، در حالی که این رقم برای سولانا، ۷۴ درصد گزارش شده است.

فرآیند گرو گذاشتن دارایی‌های کریپتو در یک شبکه بلاکچینی به منظور تبدیل شدن به یک اعتبارسنج تراکنش (یا نود) در آن شبکه، تحت عنوان استیکینگ شناخته می‌شود. تنها در بلاکچین‌هایی که الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) را اجرا می‌کنند، امکان استیکینگ وجود دارد.

در حال حاضر، لونا ۷ درصد از ارزش دارایی استیک‌شده را به شرکت‌کنندگان پاداش می‌دهد که در میان ۳ رمزارز برتر این جدول، بالاترین رقم است. طبق گزارش‌ها، سولانا ۵٫۸۶ درصد و اتریوم به طور متوسط ۴٫۸۱ درصد از ارزش دارایی‌های استیک‌شده را به عنوان پاداش برای شرکت‌کنندگان در نظر می‌گیرند.

در حالی که LUNA از نظر استیکینگ از اتریوم پیشی گرفته، اما در بخش دیفای، اتریوم همچنان پیشتاز است. داده‌های پلتفرم دیفای لاما (DeFi Llama) نشان می‌دهند که مجموع ارزش LUNAهای قفل‌‌شده در فضای دیفای، تنها ۲۳٫۵۳ میلیارد دلار است که با ۱۱۳٫۳۴ میلیارد دلار اتریوم قفل‌شده در این بخش، فاصله زیادی دارد.

به سمت ماه!

هفته گذشته، LUNA با بیش از ۷۸ درصد رشد قیمتی، بهترین عملکرد را در بین ۱۰ رمزارز برتر داشت که طی آن، قیمت این دارایی در عرض هفت روز، از ۵۱٫۹ دلار به ۹۲٫۲ دلار رسید.

دستاوردهای LUNA با اطلاعات و احساسات مثبت در جامعه هم تقویت می‌شود. بنیاد محافظان لونا (LFG) اخیراً با سرمایه حاصل از فروش توکن LUNA، یک صندوق ذخیره ارزی مبتنی بر بیت کوین را برای پشتیبانی از استیبل کوین UST تشکیل داد. علاوه بر این، سوزاندن توکن‌های UST هم باعث افزایش قیمت این دارایی شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا