اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار دیفایاخبار فاندامنتال

پلتفرم دیفای Aave نسخه ۳ را با امکان تعویض بین زنجیره ای راه اندازی کرد

آوی (Aave)، یکی از بزرگترین پلتفرم‌های وام دهی در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، با راه‌اندازی سومین ورژن یا V3، روز چهارشنبه یک گام رو به جلو برداشته است. شرکت‌ آوی از راه‌اندازی آوی v3 در شش بلاکچین مختلف خبر داد که هفتمین شبکه اصلی اتریوم در تاریخ نامشخصی عرضه خواهد شد.

این انتشار به دنبال مجموعه‌ای از رای‌گیری‌ها در انجمن‌های مدیریت آوی در مورد اینکه پروتکل جدید در کدام زنجیره راه‌اندازی شود، و همچنین رأی‌گیری در ماه دسامبر (آذر-دی) در مورد مجوز تجاری برای پروتکل طراحی شده برای جلوگیری از فورک جدید صورت گرفته است.

به گفته استانی کولچوف (Stani Kulechov)، بنیانگذار آوی، نسخه ۳ دارای طیف وسیعی از عملکردها و مکانیسم های جدید طراحی شده برای بهبود تجربه کاربر، مدیریت ریسک و کارایی سرمایه است.

این ارتقاء ممکن است به تقویت بیشتر آوی به عنوان یک بازار پول پیشرو کمک کند. طبق گفته DefiLlama، آوی در حال حاضر دومین وام دهنده بزرگ با بیش از ۱۱ میلیارد دلار ارزش کل قفل شده (TVL) است که تنها پس از پلتفرم Anchor مبتنی بر بلاکچین Terra که بیش از ۱۳ میلیارد دلار TVL دارد، قرار گرفته است.

سرفصل ویژگی‌های جدید، “درگاه‌های” زنجیره‌ای متقابل، بازارهای مجزا هستند که به پروتکل اجازه می‌دهند تا با همتایان بدون مجوز بهتر رقابت کند و حالت “کارایی بالا” که امکان استقراض وام به ارزش بالا در دارایی‌های منتخب را فراهم می‌کند.

وام های زنجیره ای

در حال حاضر، آوی در آوالنچ، اتریوم و پالیگان با ده‌ها دارایی دارای وام و نرخ بهره متغیر در هر زنجیره است.

همراه با نرخ‌های بهره، تقاضای نقدینگی می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی بین زنجیره‌ها متفاوت باشد، و کولچوف انتظار دارد که این بازده‌ها و نوسانات تقاضا با فعال شدن ویژگی جدید “درگاه‌های متقابل زنجیره‌ای” “ثابت تر” شوند. کولچوف گفت: “شما می توانید در شبکه اصلی اتریوم سپرده گذاری کنید، اما از پالیگان وام بگیرید و در بستر آوالنچ بازپرداخت کنید.”

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی باشد.

منبع: Coindesk

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا