اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار مقرراتکلاهبرداری

اینترپل، مدیر عامل Generation Zoe را به دلیل کلاهبرداری مرتبط با رمزارزها دستگیر کرد

یکی از افراد تحت تعقیب مرتبط با عملیات Generation Zoe، که یکی از بزرگترین شرکت‌های هرمی در آرژانتین بود، سرانجام دستگیر شد. اینترپل، لئوناردو کوزیتورتو (Leonardo Cositorto)، مدیر عامل سابق زئو جنرشین را این هفته در جمهوری دومینیکن در نتیجه یک عملیات ردیابی که توسط پلیس دومینیکن و افسران پلیس بین‌الملل (اینترپل) انجام شد، دستگیر کرده است.

مقامات توانستند موقعیت مکانی کوزیتورتو را با استفاده از سوابق IP که او هنگام استفاده از شبکه های اجتماعی برای ترویج ابتکار جدیدی به نام Sunrise Coach از خود به جا گذاشته بود، ردیابی کنند. مقامات فاش کردند که بازرسان، پست های روزانه کوزیتورتو را برای بررسی تصاویر پس‌زمینه این ویدئوها زیر نظر گرفته‌اند. به این ترتیب آن ها توانستند متوجه شوند که مناظر نشان داده شده با مناظر موجود در سانتو دومینگو، پایتخت جمهوری دومینیکن مطابقت دارد.

کوزیتورتو در هتلی در منطقه پیدا شد و باید با اتهامات کلاهبرداری مرتبط با پرونده زئو جنرشین روبرو شود. این مرد از فوریه (بهمن ۱۴۰۰) زمانی که کشور را ترک کرد و توانست به طور غیرقانونی وارد جمهوری دومینیکن شود، فراری بوده است.

زئو جنرشین

زئو جنرشین، شرکتی که کوزیتورتو با آن مرتبط است، پنج سال پیش به عنوان یک کمک مربی برای افراد شروع به کار کرد. این سازمان رشد کرد و شامل یک بازوی مالی بود که از وجوه سپرده شده توسط حامیان استفاده می کرد. این وجوه برای آن ها درآمد ایجاد کرد که توسط شرکت به عنوان ” سرمایه امن” تبلیغ شد. این درآمدها ظاهراً از سرمایه گذاری در زمینه های مختلف از جمله معدن، فروش خودرو، سلامت، زیبایی شناسی، املاک و مستغلات و فوتبال به دست آمده است.

این شرکت حتی رمزارز خود به نام Zoe Cash را منتشر کرد که اعلام شد دارای پشتوانه طلا است. این سازمان همچنین کلیسای خود را به نام Aviva Zoe و بسیاری از شاخه های دیگر، از جمله یک فرانچایز فست فود به نام Zoe Burger ایجاد کرده بود.

ایگناسیو تریمارکو، یکی از وکلایی که بیش از ۷۰ کاربر زیرمجموعه Zoe را وکالت می کند، این وضعیت را به عنوان “یکی از بزرگترین کلاهبرداری ها در تاریخ آرژانتین” توصیف کرده است. سایر مروجین این شرکت نیز دستگیر شده اند، از جمله ماکسیمیلیانو خاویر باتیستا، نفر دوم زوئی و گابریلا آلوارز، یکی از مروجین سازمان.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی باشد.

منبع: news.bitcoin

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا