اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت کویناخبار فاندامنتالاخبار مقررات

اکنون بیت کوین به عنوان پول قانونی در منطقه ویژه اقتصادی هندوراس پذیرفته می شود!

مقامات دولتی هندوراس، روز ۸ آوریل (۱۹ فروردین) اعلام کردند که این کشور در منطقه ویژه اقتصادی هندوراس به نام “پروسپرا” پذیرش بیت کوین (BTC)  به عنوان ارز قانونی را آغاز کرده است.

این کشور اواخر ماه مارس (اوایل فروردین) از آمادگی خود برای پذیرش بیت کوین به عنوان یک پول قانونی خبر داده بود. در آن زمان، رئیس جمهور شیومارا کاسترو ( Xiomara Castro) گفته بود که کشور همسایه، یعنی السالوادور نمی تواند تنها کشوری باشد که خود را از هژمونی دلار رها می کند.

بدون شک این خبر یک پیروزی برای پذیرش ارزهای دیجیتال به شمار می رود. با این حال، باید دید که آیا هندوراس این قانون را فراتر از مرزهای منطقه ویژه اقتصادی خود و به سایر نقاط کشور گسترش خواهد داد یا خیر.

پروسپرا چیست؟

هندوراس پروسپرا در سال ۲۰۲۰ به عنوان یک مرکز توسعه اقتصادی برای جذب سرمایه گذاری و فرصت های کارآفرینی تاسیس شد. این منطقه ویژه واقع در جزیره رواتان، در حدود ۶۵ کیلومتری سواحل شمالی هندوراس، آب و هوایی استوایی داشته و زیرساخت های رو به رشد آن، برنامه هایی برای تبدیل این منطقه به یک بهشت ​​سازمانی آینده نگر را دنبال می کنند.

دیدگاه محتاطانه بانک مرکزی هندوراس در مورد بیت کوین

پروسپرا یک منطقه جغرافیایی کوچک در داخل هندوراس است و روتان که در سال ۲۰۲۰ تأسیس شد، در مراحل اولیه توسعه خود به سر می برد و هنوز اولین واحدهای مسکونی در آن ساخته نشده است.

بانک مرکزی این کشور اعلام کرده است که نمی‌تواند از ارزهای دیجیتال حمایت کند و فعالیت‌هایی از این نوع صرفاً مسئولیتی فرد است.

گفتنی است که آخرین داده های Chainalysis نشان می دهد که پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال از سه ماهه دوم ۲۰۲۱  تاکنون ۸۸۱ درصد رشد داشته و بیشتر این رشد ناشی از بازارهای نوظهور است زیرا مردم محلی برای مبارزه با کاهش ارزش پول و دسترسی به خدمات ارزان تر و آسان تر به ارزهای دیجیتال روی می آورند.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی‌باشد.

منبع: cryptoslate

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا