اخبار آلت کوین هابرگزیده ها

قیمت آوه کاهش یافته، ولی نگران نباشید!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

داده‌های بازار نشان می‌دهند که روند قیمتی ارز دیجیتال آوه (AAVE) در ماه دسامبر یک الگوی کنج نزولی (falling wedge) را تشکیل داده بود (خطوط مورب سفید رنگ) که در اواسط ماه مارس از آن خارج شد. این صعود با افزایش قیمت بیت کوین به ۴۸ هزار دلار، همزمان بود. در واقع، آوه توانست با رشد در کنار ارز دیجیتال برتر جهان، این الگو را پشت سر بگذارد و به مقاومت ۲۵۳ دلاری برسد.

aave-gets-rejected-at-253
نمودار کندل یک روزه AAVE/USDT همراه با الگوی کنج نزولی.

به گزارش سایت ای‌ام‌بی‌کریپتو، با این حال، در چند روز گذشته که قیمت بیت کوین که از ۴۸ هزار دلار عقب‌نشینی کرده، آوه نیز با یک روند نزولی مواجه شده و قیمت آن تا ۱۸۰ دلار کاهش یافته است. با این حال و با وجود حرکت نزولی اخیر آوه، به نظر می‌رسد که روند قیمتی این رمزارز همچنان یک سوگیری صعودی دارد.

شاخص‌های تکنیکال

همزمان با عقب‌نشینی آوه از مقاومت ۲۵۳ دلاری، شاخص قدرت نسبی (RSI) هم به ۵۱٫۷۵ کاهش یافته است، اما همچنان بالاتر از سطح خنثی (۵۰) قرار دارد.

aave-gets-rejected-at-253
شاخص‌های تکنیکال برای رمزارز آوه.

به طور مشابه، شاخص نوسانگر مهیب (AO) نیز که اخیراً مومنتوم صعودی قوی را نشان داده بود، عقب‌نشینی کرده، اما همچنان بالای خط صفر قرار دارد و در حالت کلی، وجود یک روند صعودی را نشان می‌دهد.

در این میان، شاخص حجم تعادلی (OBV) نیز وضعیت مشابهی دارد. با این حال، افزایش شدید OBV در ماه مارس، سیگنالی قوی مبنی بر افزایش تقاضا برای این ارز دیجیتال است.

نتیجه‌گیری

بر اساس آن‌چه گفته شد، می‌توان نتیجه گرفت که ساختار بازار AAVE در بازه‌های زمانی بالاتر همچنان صعودی باقی مانده است. تقاضای بالا برای این رمزارز می‌تواند قیمت‌ آن را بار دیگر به بالای ۲۰۰ برساند. در صورتی که قیمت آوه به بالای ۲۰۵ دلار برسد، این ارز دیجیتال می‌تواند یک روند صعودی دیگر را آغاز کند. در چنین شرایطی، سطوح ۲۵۰ دلار و ۳۰۰ دلار، سطوح مقاومتی هستند که باید مراقب آنها بود.


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا