اخباراخبار ارز دیجیتال

مدیران سابق Citigroup به دنبال ۱۰۰ میلیون دلار برای صندوق سرمایه‌گذاری تامینی هستند

سه تن از مدیران سابق سیتی گروپ (Citigroup)، این بانک وال استریت را ترک کردند تا شرکتی به نام Motus Capital Management را تشکیل دهند. شرکتی که هدف آن تسهیل سرمایه‌گذاری افراد با ارزش دارایی های بالا در ارزهای دیجیتال است.

این سه مدیر اجرایی، الکس کریت (Alex Kriete)، گرگ گیراسول (Greg Girasole) و فرانک کاوالو (Frank Cavallo)، به دنبال تزریق سرمایه ۱۰۰ میلیون دلاری برای دو صندوق تامینی متمرکز بر روی ارزهای مجازی که به طور فعال مدیریت می شوند، هستند. کریت گفت: «مشتریان تشنه سود هستند. “آنها خواهان قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال هستند، اما به سختی می‌دانند که چه چیزی کلاهبرداری است و چه فرصت‌های سرمایه‌گذاری واقعی هستند.”

کریت قبلاً مدیریت ۳ میلیارد دلار و گیراسول مدیریت ۵ میلیارد دارایی مشتریان خصوصی در سیتی گروپ را بر عهده داشته اند. کریت پس از ترک سیتی گروپ برای تأسیس Motus، در لینکدین گفت: «…من معتقدم که دارایی های دیجیتال همچنان اهمیت خود را برای بازارهای سرمایه جهانی و شکل گیری مدل های تجاری جدید افزایش خواهند داد.» کاوالو قبل از اینکه شرکت Motus Capital Management را با کریت و گیراسول تأسیس کند، به عنوان مشاور سرمایه گذاری در سیتی گروپ خدمت می کرد.

این سه کهنه سرباز کارکشته وال استریت پول خود را در صندوق های تامینی رشد و درآمد خواهند ریخت. صندوق رشد به طور مستقیم بر روی ارزهای دیجیتال با ارزش بازار کوچکتر متمرکز خواهد شد که برای سرمایه گذاری توسط صندوق های کلان تر نامناسب است. او گفت: «ما فکر می‌کنیم که به نقطه مطلوبی رسیدیم. با دارایی هایی مانند بیت کوین و اتریوم، مشتریان می توانند این کار را به تنهایی انجام دهند. آنها نیازی به پرداخت پول به کسی برای خرید بیت کوین ندارند.”

صندوق های تامینی با ۳/۸ میلیارد دلار سرمایه گذاری در حال رشد هستند
صندوق‌های تامینی معمولاً مشارکت‌هایی با مسئولیت محدود هستند که سرمایه‌های سرمایه‌گذاران را جمع‌آوری می‌کنند و از استراتژی‌های مخاطره‌آمیز مانند خریدهای بلند مدت، معاملات آربیتراژ و سرمایه‌گذاری مبتنی بر فاندامنتال برای ایجاد بازده بالا استفاده می‌کنند. متوسط ​​بازدهی یک صندوق تامینی کریپتو از ۳۰ درصد در سال ۲۰۱۹، به ۱۲۸ درصد در سال ۲۰۲۰ رسید، اما سرمایه‌گذاران باید بیش از یک سال پول خود را در صندوق نگهداری کنند.

Motus در حال ورود به یک چشم انداز مدیریت دارایی کم جمعیت است. گزارش سال ۲۰۲۱ توسط PwC نشان می‌دهد که ارزش دارایی‌های جهانی تحت مدیریت در صندوق‌های تامینی کریپتو ۳/۸ میلیارد دلار است که ۱/۸ میلیارد دلار نسبت به سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است. کسانی که در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند باید بیش از ۱۰۰ هزار دلار سرمایه‌ در آنها قرار دهند، که سرمایه‌گذاری را فقط برای سرمایه‌گذاران نهادی و با ارزش دارایی های بالا امکان‌پذیر می‌کند. گزارش PwC تأیید می کند که ۱۵۰ صندوق سرمایه گذاری رمزارزی در حال فعالیت، دارایی های افراد با ارزش دارایی های بالا (۵۴٪) و دفاتر خانوادگی (۳۰٪) را مدیریت می کنند. رشد صندوق های تامینی ارزهای دیجیتال با عملکرد بیت کوین بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۱ همزمان شده است.

شرکت‌های وال استریت چگونه به صندوق‌های تامینی کریپتو نگاه می‌کنند؟
با افزایش محبوبیت کریپتو، بسیاری از کهنه‌ کاران صندوق‌های تامینی روی آینده ارزهای دیجیتال شرط‌بندی می‌کنند. بزرگترین صندوق تامینی در سطح جهان، Bridgewater Associates، در حال برنامه ریزی برای سرمایه گذاری در یک صندوق تامینی کریپتو است اما برنامه ای برای سرمایه گذاری مستقیم بر روی ارزهای دیجیتال ندارد. موسس این شرکت، میلیاردر ری دالیو (Ray Dalio)، برخی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین را هولد می‌کند و هشدار داده است که اگر ارزهای دیجیتال بیش از حد محبوب شوند، دولت ها آنها را غیرقانونی می‌کنند.

بنیانگذاران صندوق های تامینی مانند شرکت سرمایه گذاری Tudor و Alan Howard اکنون در حال گسترش عملیات معاملات رمزارزی خود هستند. آنها قبلا در شرکت های غول پیکری مانند Morgan Stanley و سیتی گروپ کار کرده اند و تجربه زیادی در صنعت مالی دارند.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی باشد.

منبع: beincrypto

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا