اخبار آلت کوین هابرگزیده ها

منتظر پارس دوباره شیبا باشیم؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

شیبا اینو (SHIB)، میم توکن محبوبی که در یک بازه زمانی حتی توانسته بود از دوج کوین (DOGE) پیشی بگیرد، این روزها دیگر نایی ندارد.

به گزارش سایت ای‌ام‌بی‌کریپتو، نمودار قیمتی شیبا را در بهترین حالت می‌توان «خسته‌کننده» توصیف کرد. در طول سه ماه گذشته، قیمت این رمزارز با وجود اخبار مثبت و پروژه‌های جدید بسیار – از جمله، سه میلیونی شدن دنبال‌کنندگان شیبا در توئیتر و راه‌اندازی پروژه متاورس آن – در یک منطقه تثبیت به دام افتاده و به نظر می‌رسد که هیچ تصمیمی هم برای خارج شدن از آن ندارد.

از نظر تکنیکال هم، چیز زیادی برای گفتن و استنباط در مورد روند قیمتی شیبا وجود ندارد، به جز سطوح حمایتی و مقاومتی که می‌توانند مسیر قیمتی این رمزارز در روزهای آینده را تعیین کنند.

stay-away-from-shiba-inu
نمودار کندل روزانه SHIB/USDT.

در حال حاضر، سطح ۰٫۰۰۰۰۳۴ دلار به عنوان مقاومت اصلی و سطح ۰٫۰۰۰۰۱۹ دلار به عنوان حمایت اصلی پیش روی شیبا عمل می‌کنند. در زمان انتشار این خبر، شیبا در نزدیکی سطح میانگین متحرک ۵۰ روزه معامله می‌شود و به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران و معامله‌گران دیگر اعتماد زیادی به این رمزارز ندارند. حتی در طول بهبود گسترده بازار کریپتو در اواخر ماه مارس، شیبا به هیچ وجه تحت تأثیر قرار نگرفت.

همزمان با روند قیمتی خسته‌کننده شیبا، وضعیت حجم معاملات درون زنجیره‌ای آن هم غم‌انگیز بوده است. بنابراین، به نظر می‌رسد روزهایی که شیبا در تیتر اخبار بود و ماه را هدف گرفته بود، دیگر گذشته است.

stay-away-from-shiba-inu
حجم معاملات درون زنجیره‌ای شیبا.

در این میان، به گزارش پلتفرم تحلیلی سنتیمنت (Santiment)، رشد شبکه شیبا نیز کاهش یافته، آن هم در حالی که مرحله اولیه مزایده زمین‌های متاورس شیبا از روز گذشته آغاز شده است.

stay-away-from-shiba-inu
رشد شبکه شیبا.

یکی از جالب‌ترین (و ترسناک‌ترین) معیارهای درون زنجیره‌ای شیبا، نسبت NVT آن است. نسبت NVT به صورت نسبت ارزش یک شبکه به تراکنش‌های آن تعریف شده و در واقع، ارزش یک دارایی بر اساس حجم تراکنش‌های آن را ارزیابی می‌کند.

در مورد شیبا، نسبت NVT شاهد یک جهش قابل‌توجه ۴۳۰ درصدی بوده است. با توجه به رکود قیمت شیبا، افزایش نسبت NVT به معنای کاهش چشمگیر حجم معاملات آن (مخرج نسبت) است.

stay-away-from-shiba-inu
نسبت NVT برای شیبا.

بنابراین، به طور کلی به نظر می‌رسد که صدای پارس سگ شیبا به این زودی‌ها شنیده نخواهد شد. حرکت به سمت ماه دیگر یک رویای غیرممکن به نظر می‌رسد و وضعیت معیارهای درون زنجیره‌ای آن هم بسیار ناامیدکننده است. بنابراین، دوری کردن و عدم سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال در حال حاضر بهترین کار ممکن است!

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا