اخبار آلت کوین هابرگزیده ها

نقش بازار رمزارزها در توانمندسازی زنان

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اخیرا زنان هنرمند و خلاق در حال پیاده سازی اشکال مختلفی از NFT بوده و از آنها برای مبارزه با نابرابری جنسیتی استفاده می‌کنند.

به گزارش سایت کوین‌تلگراف، با رشد سریع صنعت بلاکچین، کسب و کارهای مرتبط با این زمینه به شدت به دنبال استعدادهای جدید هستند. این موضوع بدان دلیل است که هنوز نیروی انسانی متخصص کافی وجود ندارد. لذا با ورود زنان به این وادی، در واقع حدود ۵۰٪ از جمعیت جهان که تا کنون کمتر در زمینه رمزارزها فعال بوده‌اند، فعال می‌شوند. با توجه به اینکه اکثریت توسعه‌‌دهندگان بلاکچین مردها هستند، قابل درک است که این فضای هنوز به طور قابل توجهی فاقد مشارکت کنندگان زن است، اما با پیشرفت این صنعت، به نیروی زن حتما نیاز است.

این موضوع باعث گردیده تا زنان به آرامی و پیوسته وارد فضای ارزهای دیجیتال و دنیای توکن‌های غیرمثلی (NFT) شوند. در حالی که تخمین زده می‌شود تنها ۵ درصد از زنان مالک NFT بوده و ۵ تا ۱۵ درصد از آنها خالقان این نوع توکن‌ها هستند، نشانه‌ها حاکی از افزایش این اعداد هستند. بر خلاف انبوه پروژه‌های صرفاً هنری، انواع توکن‌های تحت رهبری زنان نشان می‌دهند که مشارکت در فعالیت اجتماعی و توانمندسازی زنان در سرتاسر جهان در حال افزایش است.

دلیل این پدیده هم این است که توکن‌های غیرمثلی هنر و سایر ایده‌های تجاری سازگار با بلاکچین را به فضای دیجیتال کشانده و راه حلی کم هزینه برای استارت آپ‌ها ایجاد می‌کنند. این کار به زنان بیشتری اجازه می‌دهد تا وارد بازی شوند. ماهیت غیرمتمرکز و دیجیتالی بلاکچین همچنین نابرابری زمانی-مکانی را که زنان اغلب در معرض آن هستند را حل می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا