اخبار ارز دیجیتالاخبار سولاناتحلیل ارزهای دیجیتالمطالب ویژه

تحلیل تکنیکال سولانا (SOL)؛ سه شنبه ۳۰ فروردین

رمزارز سولانا (SOL) در ۲۴ ژانویه(۴ بهمن) ۵۱ درصد افزایش یافت و محدوده ای را از ۸۰.۷۶ دلار الی ۱۲۱.۵۲ دلار ایجاد کرد. از آن زمان tSOL در بین این دو مرز محدوده شده است. معمولا رنج زنی قیمت در این چنین محدوده هایی در ابتدا به یک جهت پیش میرد و سپس در مسیر حرکت به سمت جهت دیگر قرار می گیرد.

قیمت SOL پس از کاهش به زیر کف این محدوده در ۲۰ فوریه(۱ اسفند) ،۸۳ درصد رشد کرد. علیرغم اینکه این روند صعودی منجر به رسیدن قیمت به سقف نوسان ۱۴۳.۵۶ دلاری شد که بالاتر از سقف این محدوده بود ، اما سولانا موفق به تثبیت در آن سطح نشد.

ساختار خرسی بازار به همراه سیو سود سرمایه گذاران منجر به افت ۳۲ درصدی قیمت شد و سولانا نه تنها به زیر سقف این محدوده (۱۲۲.۶۴ دلار) عقب نشینی کرد، بلکه به زیر نقطه میانی این محدوده در ۱۰۱.۷۰ دلار نیز رسید. قیمت سولانا از ۱۱ آوریل(۲۲ فروردین)، زیر این مقاومت محدود مانده است و برای صعود به بالای آن تلاش می کند.

بسته شدن قاطع کندلی روزانه در بالای سطح ۱۰۱.۷۰ دلاری حاکی از بازگشت خریداران به بازار خواهد بود و SOL را در مسیر رشد ۲۰ درصدی به سمت سقف این محدوده (۱۲۱.۵۲ دلار) قرار می دهد. بازارسازان برای اطمینان مجدد از سناریوی سعودی سولانا می توانند منتظر تبدیل شدن مقاومت ۱۰۴.۹۲ دلاری به سطح حمایتی باشند که پس از آن می توانند وارد پوزیشن لانگ بشوند.

در شرایط بسیار گاوی، SOL می تواند به بالای سقف این محدوده حرکت کند و سطح ۱۳۶.۹۲ دلاری را مجدداً مورد امتحان قرار دهد. در مجموع ، سولانا ۳۵ درصد رشد می کند.

SOLPERP 2022 04 19 12 20 18 637859587461104040 300x170 - تحلیل تکنیکال سولانا (SOL)؛ سه شنبه 30 فروردین
نمودار روزانه جفت ارز SOL/USDT

علیرغم اینکه شرایط برای صعودی سولانا مهیا به نظر میرسد ، اما عدم تثبیت قیمت در بالای سطح ۱۰۵.۵۱ دلاری حاکی از عدم وجود مومنتوم کافی است. در چنین شرایطی ، قیمت سولانا می تواند کاهش یابد و یک بار دیگر به سمت کف این محدوده (۸۰.۷۶ دلار) پیش برود.

بسته شدن کندلی روزانه زیر سطح ۸۰.۷۶ دلاری ، سناریوی گاوی را باطل می کند و مسیر را برای کاهش بیشتر سولانا هموار می کند.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی‌باشد.

منبع:fxstreet

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا