اخبار کوتاه

حمله شدید جک دورسی به اتریوم!

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

جک دورسی، هم‌بنیانگذار و مدیرعامل سابق توییتر، حمله شدیدی به اتریوم کرده و ادعا می‌کند که این بلاکچین قابل برنامه‌ریزی پیشرو، دارای نقاط آسیب‌پذیر زیادی است. دورسی می‌گوید، پروژه‌هایی که در اکوسیستم اتریوم ساخته می‌شوند، برای او جالب نیستند.
همه چیز با انتشار توییتی توسط ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، آغاز شد. بوترین در توییت اخیر خود و در واکنش به تلاش‌ها و پیشنهادهای ایلان ماسک برای خصوصی کردن شبکه اجتماعی توییتر، نوشته که او مخالف رهبری این شبکه اجتماعی توسط ماسک نیست. با این حال، او می‌ترسد که این حرکت بتواند الهام‌بخش افراد و سازمان‌های دارای چالش‌های اخلاقی باشد و این چیز بدی است.
در پاسخ به این اظهارات بوترین، دورسی در توییتی نوشت: «من معتقدم که هیچ فرد یا نهادی نباید مالک رسانه‌های اجتماعی یا به طور کلی، شرکت‌های رسانه‌ای باشد. اینها باید یک پروتکل باز و قابل تأیید باشند.» در ادامه، دورسی افزود که به برنامه‌های ایجادشده بر بستر اتریوم، علاقه‌ای ندارد.
انتقاد دورسی از اتریوم، رقیب اصلی بیت کوین، جای هیچ تعجبی ندارد. در واقع، دورسی یک ماکسیمالیست بیت کوین است که از زمان استعفا از سمت مدیرعاملی توییتر، تمرکز اصلی فعالیت‌های شرکت Block خود را به سمت بیت کوین معطوف کرده است.

منبع زد وای کریپتو

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا