اخباراخبار اتریوماخبار ارز دیجیتال

کاهش ۴۴ درصدی متوسط کارمزد اتریوم و کاهش ۸۸ درصدی درآمد آن

گزارش سه ماهه اول Bankless از بلاک چین اتریوم درآمد این شبکه از محل کارمزد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ به ۲.۴ میلیارد دلار رسید که نسبت به ۴.۳۴ میلیارد دلار در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱، ۴۴ درصد کاهش داشت، در حالی که بر اساس گزارش، ۸۷ درصد از درآمد یا حدود ۲.۱ میلیارد دلار توکن ETH سوزانده شد.

اتریوم پرکاربردترین بلاک چین قرارداد هوشمند در جهان است و به دلیل افزایش محبوبیت توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و دیفای در سال ۲۰۲۱، با افزایش کارمزد گاز (کارمزد تراکنش) مواجه شد.

در ماه آگوست، شبکه اتریوم ارتقاء EIP-1559 خود را در هارد فورک لندن اجرا کرد، که ساختار کارمزد تراکنش مبتنی بر حراج قبلی را با کارمزد پایه جایگزین کرد که اکنون سوزانده می شود یا از بین می‌رود.

میانگین کارمزد شبکه با بیش از ۸۸ درصد کاهش به ۲.۹۸ دلار آمریکا در سه ماهه اول ۲۰۲۲ از ۲۶.۸۹ دلار آمریکا در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ رسید.

نرخ تورم اتریوم که تغییرات عرضه توکن را دنبال می‌کند، از ۱.۱۰ درصد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ به ۰.۵۱ درصد در سه ماهه اول کاهش یافت.

میانگین آدرس‌های روزانه در تعامل با اتریوم در سه ماهه اول سال به میزان ۴ درصد افزایش یافت، در حالی که میزان استیک اتریوم به ۱۰.۹ میلیون اتریوم افزایش یافت که نسبت به ۵.۲ میلیون اتریوم در سال ۱۱۱ درصد افزایش داشت.

حجم بازار اسپات در صرافی های غیرمتمرکز (DEX) بر بستر اتریوم در سه ماهه به ۳.۹ تریلیون دلار افزایش یافت که ۶۶۷ درصد نسبت به ۵۱۳.۴ میلیارد دلار در سال گذشته افزایش یافت، در حالی که حجم دائمی DEX به ۲۰۹.۱ میلیارد دلار رسید که جهش ۲۷۰۴ درصدی در سال را نشان می دهد.

حجم بازار NFT بر بستر اتریوم در سه ماهه اول به ۱۱۶.۴ میلیارد دلار افزایش یافت که از ۶۰۶.۳ میلیون دلار در دوره سه ماهه سال قبل بیش از ۱۹۰۰۰ درصد رشد کرد.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی‌باشد.
منبع:forkast

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا