اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار ریپلتحلیلتحلیل ارزهای دیجیتالقیمت ریپلمطالب ویژه

تحلیل تکنیکال ریپل؛ یک شنبه ۱۱ اردیبهشت

روز ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت)، فروشندگان ریپل (XRP) موفق شدند از یک فاز تحکیم قوی در محدوده ۰.۸۷ تا ۰.۶۸ دلار خارج شوند. شکست این حمایت، حرکت نزولی XRP تا پایین ترین سطح ثبت شده ماه ژانویه (دی ۱۴۰۰) در حدود ۰.۵۸ دلار را به همراه داشت.

از زمان حمام خون ماه نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰)، قیمت ریپل (XRP) به زیر مارک ۱ دلار کاهش یافته و پرایس اکشن آن در محدوده ۱ تا ۰.۵۵ دلار محدود شده است. در واقع، این آلتکوین به مدت پنج ماه شاهد افزایش محدوده حرکتی و منتظر یک شکست واقعی بوده است.

بازگشت اخیر قیمت از مقاومت ۰.۸۸ دلار، XRP را تا مرز حمایت محلی ۰.۶۸۵ دلار کاهش داد. علاوه بر این، تلاش خریداران برای آغاز رالی کمکی نتیجه ای نداشت و با مقاومت خرس ها، حمایت ۰.۶۸۵ دلاری شکسته شد.

چارت ریپل - تحلیل تکنیکال ریپل؛ یک شنبه 11 اردیبهشت

در حال حاضر ریپل (XRP) با افت ۳۱.۸ درصدی در سطح ۰.۶ دلار معامله شده و به تدریج به حمایت ۰.۵۵ دلاری نزدیک می شود که می تواند منطقه خرید قابل توجهی برای معامله گران باشد. اگر ریپل از این سطح حمایتی دفاع کند، مومنتوم جدید خرید می تواند قیمت را بار دیگر به سمت ۰.۶۸ و ۰.۸۸ دلار هدایت نماید.

از طرف دیگر، شکست حمایت ۵.۵ دلاری نشان‌دهنده از سرگیری روند نزولی بوده و ممکن است سقوط قیمت تا مرز ۰.۴ دلار را با کاهش ۳۱ درصدی در پی داشته باشد.

خط مسطح میانگین های متحرک نمایی ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ بر حرکت XRP در معاملات ساید اشاره دارند. با این حال، حرکات قیمت زیر این سطوح و یک تقاطع نزولی بالقوه بین میانگین های متحرک نمایی ۵۰ و ۱۰۰، به نفع فروشندگان می باشد. به علاوه، شکاف در حال گسترش میان اندیکاتور MACD و خطوط سیگنال حاکی از تداوم این حرکت نزولی است.

سطح مقاومت مهم: ۰.۷۳ دلار و ۷۸ دلار

سطوح حمایت مهم: ۰.۷ دلار و ۰.۶۳ دلار

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی‌باشد.

منبع: coingape

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا