اخبار کوتاه

اگر پیتزا نمیخوردم، ۴۴۰ میلیون دلار پول داشتم!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) با ایده غیرمتمرکزسازی پرداخت‌ها و سیستم پرداخت الکترونیکی همتا به همتای خود، در سال ۲۰۰۹ میلادی راه‌اندازی شد و از زمان، رشد چشمگیری را تجربه کرده است. در طول تاریخ بیت کوین، داستان‌های جالب زیادی وجود دارد، مانند پذیرندگان اولیه این رمزارز که در صورت نگهداشتن کوین‌های خود، اکنون ثروتی باورنکردنی داشتند.

روز ۲۲ مِی سال ۲۰۱۰ – که اکنون با نام «روز پیتزای بیت کوین» شناخته می‌شود – روزی بود که اولین تراکنش تجاری بیت کوین انجام شد. در آن روز، لازلو هانیچ که یک برنامه‌نویس اهل فلوریدا است، ۱۰ هزار واحد بیت کوین را که در آن زمان حدود ۴۰ دلار ارزش داشت، برای خرید دو پیتزا پرداخت کرد!

دریافت ۷۰,۰۰۰ شیبا رایگان

فقط با تکمیل ثبت نام در صرافی والکس میتونی ۷۰,۰۰۰ شیبا رایگان هدیه بگیری!
دریافت جایزه

او آن بیت کوین‌ها را از طریق برنامه خودش که از کارت گرافیک کامپیوتر استفاده می‌کرد، استخراج کرده بود و در آن زمان فکر می‌کرد آن پیتزاها را به صورت رایگان خریداری کرده است.
اگر هانیچ آن بیت ‌کوین‌ها را تا امروز نگه می‌داشت، ارزش آنها اکنون حدود ۴۴۰ میلیون دلار بود. با این حال، به نظر می‌رسد که هانیچ از این کار خود پشیمان نیست. او می‌گوید: «فکر می‌کنم خیلی خوب است که به این ترتیب به بخشی از تاریخ اولیه بیت ‌کوین تبدیل شده‌ام. منظورم این است که من آن برنامه را کدنویسی و بیت کوین استخراج کردم و احساس می‌کنم که آن روز، برنده بودم!»

منبع کوین مارکت کل

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا