اخباراخبار ارز دیجیتال

قزاقستان به استخراج کنندگان بیت کوین دستور می دهد تا گزارش وضعیت ارسال کنند

قزاقستان در یک دستور وزارتی جدید ملزم می کند که استخراج کنندگان ارز دیجیتال گزارش های وضعیت منظم را ارائه دهند، زیرا کشور آسیای مرکزی تلاش می کند کنترل بیشتری در این بخش به دست آورد.

استخراج‌کنندگان کریپتو باید اطلاعاتی از جمله مکان تأسیسات استخراج، آدرس‌های IP، حجم مصرف انرژی، تعداد دستگاههای استخراج، اندازه کارکنان و سرمایه‌گذاری‌های برنامه‌ریزی‌شده را طبق دستور مورخ ۲۹ آوریل ارسال کنند.

ماینرهای جدید باید ۳۰ روز قبل از شروع عملیات گزارش دهند و ماینرهای موجود باید به‌روزرسانی وضعیت سه ماهه را به مقامات ارائه کنند.

ماینرهای کریپتو که فعالیت خود را متوقف می کنند نیز باید به مقامات گزارش دهند.

قزاقستان در سال ۲۰۲۱ پس از اینکه ماینرها به طور انبوه به دنبال سرکوب ماینینگ چین به آنجا نقل مکان کردند، دومین تولیدکننده بزرگ بیت کوین در جهان شد، اما منبع انرژی ناپایدار باعث شده است که محیط استخراج به طور فزاینده ای ناپایدار در این کشور آسیای مرکزی ایجاد شود.

آژانس نظارت مالی در ماه مارس اعلام کرد، برادر نورسلطان نظربایف(Nursultan Nazarbayev) رئیس جمهور سابق قزاقستان، بولات نظربایف(Bolat Nazarbayev) در میان ۱۰۶ استخراج کننده غیرقانونی ارزهای دیجیتال بود که فعالیت های خود را به دلیل حمله دولت به فعالیت های استخراج غیرقانونی متوقف کردند.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی‌باشد.
منبع:forkast

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا