اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار ترا(LUNA)اخبار سهام های بین المللیسهام بین المللیشاخص s&p 500شاخص داوجونزشاخص نزدکوضعیت کرونا

۵ نکته که پیش از شروع بازار سهام باید بدانید؛ چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت

آمار و ارقام تورم ایالات متحده منتهی به ماه آوریل(فروردین-اردیبهشت) در شرایطی ارائه می شود که برخی از شواهد حاکی از به اوج رسیدن روند صعودی قیمت ها درایالات متحده است. استیبل کوین ترا یو اس دی (UST) همچنان با مشکل روبه رو است. این در حالیست که سهام شرکت کوین بیس (NASDAQ:COIN) نیز پس از گزارش مالی سه ماهه ضعیف خود ، روبه کاهش است. با این حال ، با اطمینان از اینکه احتمال افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره ایالات متحده ، کم به نظر میرسد، بازارهای سهام این کشور قرار است بالاتر باز شوند. شرکت رسانه های گروهی والت دیزنی (The Walt Disney)(NYSE:DIS) پس از بسته شدن بازار ، صورت سود و درآمد خود را گزارش می دهد. قیمت نفت در حالی افزایش یافت که تعداد موارد جدید مبتلا به ویروس کووید-۱۹ در شانگهای  به صفر رسید و جنگ در اوکراین برای نخستین بار  جریان گاز اروپا را مختل کرد.

 

 

 

آنچه که باید امروز، چهارشنبه ، در بازارهای مالی بدانید ،به شرح زیر می‌باشد:

 

 

 

۱. داده های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ایالات متحده

انتظار می رود که نرخ تورم ایالات متحده منتهی به ماه آوریل کاهش پیدا کند.

پیش بین ها حاکی از آن است که این شاخص از ۸.۵ درصد در ماه مارس(اسفند-فروردین) به ۸.۱ درصد خواهد رسید. در این صورت ، بازارهای اوراق قرضه و سهام کمی آرام می گیرند. داده های CPI در ساعت ۸:۳۰ AM به وقت ET (12:30 گرینویچ) ارائه خواهد شد.

آمار و ارقام این شاخص در بازه زمانی ماهانه مهم تر است که انتظار می‌رود رشد شاخص هسته ای CPI از ۰.۳ درصد به ۰.۴ درصد افزایش یابد.

سخنرانی های مقامات فدرال رزرو در روز سه شنبه حاکی از آن بود که فدرال رزرو در حال حاضر تمایلی به افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره ندارد.

تعداد هفتگی درخواست های وام مسکن در ساعت ۷AM به وقت ET ارائه خواهد شد.

 

۲. تداوم سقوط استیبل کوین ترا یو اس دی

استیبل کوین ترا یو اس دی و رمزارز LUNA ناگهان به بن بست رسبدند و طرح نجاتی که توسط Do Kwon و سایر توسعه دهندگان این بلاک چین راه اندازی شد، نتوانست اعتماد سرمایه گذاران به این دارایی ها را بازگرداند.

در ساعت ۶:۳۰ AM به وقت ET، استیبل کوین ترا یو اس دی با قیمت ۴۹ سنت معامله شد. گفتنی است که این رمزارز  دو روز است که قابلیت برابری خود با یک دلار را از دست داده است و تا کف قیمتی روزانه ۲۷ سنتی کاهش پیدا کرد.

آقای Kwon در توییتر (NYSE:TWTR) چند ایده برای بازگرداندن این استیبل کوین به حالت اولیه خود مطرح کرد.

Kwon و بنیاد لونا حدود ۱.۵ میلیارد دلار در قالب بیت کوین و دلار در راستای حفظ ارزش یک دلاری این استیبل کوین سرمایه گذاری کردند ، اما مشخص نیست که آیا این میزان سرمایه برای پاسخگویی به کل تقاضای بازار کافی است یا خیر.

 

۳. سهام

بازارهای سهام ایالات متحده  بالاتر باز می شوند ، اما به دلیل انتشار آمار و ارقام شاخص CPI ،الگوی ثابتی را دنبال می کنند.

تا ساعت ۶:۱۵AM به وقت ET، قراردادهای آتی داوجونز ،S&P 500 ونزدک ۱۰۰ به ترتیب ۰.۸ درصد ، ۰.۹ درصد و ۱.۱ درصد رشد کردند.

سهام برخی از شرکت ها می تواند توجهات را به خود جلب کند:
سهام شرکت کوین بیس ،به دنبال گزارش ناامید کننده این شرکت در روز سه‌شنبه ۱۲ درصد سقوط کرد. سهام شرکت تویوتا انتظار میرود پس از ارائه جزئیات بسته شدن کارخانه‌های این شرکت ، به کف دو ماه اخیر خود برسد.

شرکت فایور (Fiverr)،شرکت داروسازی پریگو (Perrigo) ، شرکت زنجیره ای کریسپی کِریم (Krispy Kreme) و شرکت رستوران‌های زنجیره‌ای وندیز (Wendy’s) در ساعات ابتدایی روز گزارشات خود را ارائه می دهند. گزارش سه ماهه شرکت والت دیزنی پس از بسته شدن بازار منتشر می شود.

 

۴. تصویب بسته کمک ۴۰ میلیارد دلاری به اوکراین

مجلس نمایندگان آمریکا، بسته ای را به ارزش ۴۰ میلیارد دلار در راستای کمک به اوکراین به تصویب رساندند اما این لایحه به دلیل انتقادات مبنی بر عدم ارائه جزئیات،  در سنا با تاخیر مواجه می‌شود.

این بسته شامل حدود ۱۸.۷ میلیارد دلار کمک نظامی است که معادل حدود یک چهارم کل بودجه دفاعی روسیه در سال گذشته است.

در همین حال، جریان گاز طبیعی اوکراین به اروپا کاهش یافت که در اثر آن ، قیمت گاز طبیعی اروپا در زمان باز شدن بازار افزایش یافت اما به سرعت عقب نشینی کرد.

 

۵ نفت خام

پس از اینکه مقامات بهداشتی در کشور چین گزارش دادند که موارد جدید مبتلا به ویروس کووید-۱۹ در شانگهای در روز سه شنبه  به صفر رسیده است، قیمت نفت خام دوباره افزایش یافت. مشکلات شانگهای، اقتصاد مناطق اطراف را نیز تحت تاثیر قرار داده است و باعث کاهش شدید تقاضای نفت از سوی چین در هفته های اخیر شده است.

تا ساعت ۶:۳۰AM به وقت ET، قراردادهای آتی نفت خام ایالات متحده با رشد ۳.۳ درصدی در سطح ۱۰۳.۰۶ دلاری قرار گرفت، در حالی که بهای هر بشکه نفت خام برنت با ۳.۱ درصد افزایش به ۱۰۵.۶۴ دلار رسید.

ایالات متحده داده های رسمی خود در رابطه با موجودی ذخایر نفت خام را در ساعت ۱۰:۳۰ AM به وقت ET منتشر می کند. آمار و ارقام مؤسسه نفت آمریکا به طور غیرمنتظره حاکی از افزایش ۸۲۳ هزار بشکه ای موجودی ذخایر نفت خام بود.

 

 

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی باشد.

منبع:investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا