اخباراخبار سهام های بین المللیتحلیلتحلیل طلا و نفتمطالب ویژه

تحلیل تکنیکال طلا؛ چهارشنبه ۱ تیر

 

قیمت طلا (XAU/USD) پس از شکست حمایت بحرانی ۱۸۳۰ دلار، روند کاهشی خود را در جلسه معاملات بازار آسیا ادامه داد. این فلز گرانبها در ابتدا به تدریج در حال کاهش بود زیرا سرمایه گذاران در آستانه شهادت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در حاشیه بازار منتظر بودند. ولی اکنون، در پی یک حرکت قاطع به زیر ۱۸۳۰ دلار، خرس‌ها قدرت بیشتری پیدا کرده و ممکن است قیمت طلا را به میزان قابل توجهی پایین بیاورند.

سرمایه‌گذاران امیدوارند که فدرال‌رزرو در مورد سیاست‌های پولی ماه ژوئیه (تیر و مرداد) موضعی بسیار تهاجمی را اتخاذ کند. فدرال رزرو در چهار ماه گذشته نرخ بهره خود را به ۱.۵۰ تا ۱.۷۵ درصد رسانده است، هرچند، تاثیر این اقدام بر آشفتگی تورم در این کشور هنوز قابل مشاهده نیست. در همین حال، این اتفاق از شاخص دلار آمریکا (DXY) حمایت کرده و به آن کمک می کند بالاتر از سقف روز سه شنبه خود در حدود ۱۰۴.۶۰ باقی بماند.

بر اساس گزارش رویترز، این احتمال وجود دارد که پس از ممنوعیت واردات نفت، اکنون اجلاس سران اتحادیه اروپا (EU) واردات یا صادرات طلا یا هر دو از مبدا و به مقصد روسیه را ممنوع کند. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است عدم اطمینان بیشتری را در بازار طلا ایجاد کند.

از منظر تکنیکال، در مقیاس ساعتی، قیمت طلا شکست نزولی یک الگوی مثلث نزولی را به نمایش گذاشته است که حمایت افقی آن در حدود ۱۸۳۴.۳۹ دلار قرار دارد در حالی که خط روند نزولی آن از بالاترین سطح روز پنجشنبه در حدود ۱۸۵۷.۰۴ دلار ترسیم شده است. میانگین متحرک نمایی ۵۰ (EMA) در تراز ۱۸۳۵.۷۴ دلار در حال کاهش است و همین امر به فیلترهای نزولی فلز زرد می افزاید. در همین حال، وضعیت شاخص مقاومت نسبی ۱۴ روزه (RSI) به محدوده نزولی ۲۰.۰۰-۴۰.۰۰ تغییر کرده است که نشان دهنده لحتمال افت بیشتر قیمت در آینده است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی باشد.

منبع: fxstreet

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا